Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem - BME -- Távközlési és Médiainformatikai Tanszék - TMIT BME - Távközlési és Médiainformatikai Tanszék - TMIT
 
 
| Témakiírások | | | | | IW  
 
 
Önálló labor
Kiírt témák

Ez egy előző félévben kiírt, archivált téma.

Fuzzy modellek és algoritmusok vizsgálata ()

A fuzzy logika és halmazok a merev Boole-algebrai struktúrával szemben a természetes emberi gondolkodás rugalmasabb modelljét szolgáltatják és ezért alkalmasabbak sok bonyolult műszaki feladat megoldására is. A hallgató feladata e területen belül részvétel új eljárások fejlesztésében, vizsgálatában, különös tekintettel a hierarchikusan strukturált eljárások és az interpolatív algoritmusok kombinációira, valamint az un. Fuzzy szignatúrákon (sokkomponensű strukturált leíró fákon) és az azokon alapuló fuzzy szituációs térképeken és állapotgépeken alapuló hasonló módszerek kidolgozására. Modellek és döntési algoritmusok fejlesztése, automatikus modellidentifikációs algoritmusok fejlesztése, alkalmazási kutatás az alábbi területek valamelyikén: távközlő hálózatok (hálózatirányítás és -felügyelet, mobil rendszerek), járműves rendszerek (pl. mobil robotok), informatikai rendszerek (menedzsment és környezetmodellezés, stb.) Lehetőség van a döntően elméleti és a döntően alkalmazott kutatás választására. Kutatási feladatok: Hierarchikus interpolatív döntési-irányítás algoritmusok fejlesztése, szignatúrás döntési módszerek kidolgozása, Cluster-analízisen, neurális vagy genetikus stb. módszereken alapuló szabálybázisidentifikációs eljárások kidolgozása. A fentiek alkalmazásával: Intelligens távközlési felügyeleti rendszer elemeinek fejlesztése, Intelligens felhasználóbarát on-line informatikai rendszer fejlesztése, Mobil rendszerek szimulációja, fejlesztése. Szükséges előismeretek/tanulmányok: angol nyelvismeret, informatikai és matematikai (analízis, algoritmuselmélet) érdeklődés; kreatív, önálló gondolkodásra való képesség

Kulcsszavak: fuzzy szignatúra, fuzzy kognitív térkép, Mamdani szabályozó, modell konstrukció evolúciós algoritmusokkal
Témavezető: Kóczy László Tamás
Oktatók: Kóczy László Tamás.
A következő tantárgyakhoz javasolt:
 vitma367 (Info, BSc, Önálló laboratórium, Infokommunikációs hálózatok és alkalmazások ágazat)
 vitma380 (Info, BSc, Önálló laboratórium, Médiainformatika ágazat)
 vitma387 (Önlab, IVIR szakirány)
 vitmal01 (Info, BSc, Önálló laboratórium)
 vitmm805 (Info, MSc, Önálló laboratórium 1, Hálózatok és szolgáltatások)
 vitmm811 (Info, MSc, Önálló laboratórium 1, Médiainformatika)
 vitmm855 (Info, MSc, Önálló laboratórium 2, Hálózatok és szolgáltatások)
 vitmm861 (Info, MSc, Önálló laboratórium 2, Médiainformatika)
 vitmm905 (Diplomatervezés 1. (Info, Hálózatok és szolgáltatások szakirány))
 vitmm911 (Diplomatervezés 1. (Info, Médiainformatika szakirány))
 vitmml00 (Info,MSc,Önlab.1, Internet arch. és szolg.,Adat- és médiainformatika,Mobil hálózatok és szolg. integrációja (VITMML00))
 vitmml01 (Info,MSc,Önlab.2, Internet arch. és szolg.,Adat- és médiainformatika,Mobil hálózatok és szolg. integrációja (VITMML01))
 vitma345 (Vill., BSc. Önálló laboratórium)
 vitmm807 (Vill., MSc, Önálló laboratórium 1, Infokommunikációs rendszerek)
 vitmm857 (Vill., MSc, Önálló laboratórium 2, Infokommunikációs rendszerek)
 vitmm907 (Diplomatervezés 1. (Vill. Infokommunikációs rendszerek szakirány))
 vitmml02 (Vill,MSc,Önlab.1, Okos város,Vez.nélküli rendsz. és alk.ok,Multimédia rendsz. és szolg.,Optikai távközlés (VITMML02))
 vitmml03 (Vill,MSc,Önlab.2, Okos város,Vez.nélküli rendsz. és alk.ok,Multimédia rendsz. és szolg.,Optikai távközlés (VITMML03))
 vitmm376 (Projekt labor 1)
 vitmm377 (Diplomatervezés 1 [analytics])
 vitmm388 (Projekt labor 2)
QR:    (mi is az?)
 
 katt. a nagyításhoz